Rodzaje kalendarzy firmowych. Poradnik

Każdy zbliżający się nowy rok wiąże się z wymianą kalendarza na nowy, aktualny. Pełni bardzo ważną funkcję szczególnie u osób, które lubią mieć wszystko zaplanowane, a także u tych, których praca jest związana z przestrzeganiem wszelakich terminów. Taki organizer jest bardzo ważny w miejscu pracy, dlatego coraz większą popularnością cieszą się kalendarze firmowe, które umożliwiają nie tylko pilnowanie dat.

Jaki kalendarz wybrać?
Wybór kalendarza zależy przede wszystkim od Ciebie i potrzeb Twoich pracowników. Przed zakupem musisz zastanowić się, czy dobrym wyborem będzie kalendarz firmowy ścienny, na biurko, a może kalendarz formowy w postaci książki. Warto również wziąć pod uwagę zakup każdego typu kalendarza firmowego.

Kalendarz firmowy na biurko

Firmowy kalendarz biurkowy ma szereg zalet, bo podczas pracy przy biurku bardzo szybko możemy sprawdzić, jaki jest dzisiaj dzień lub w jakim dniu tygodnia występuje konkretna data i kiedy są dni wolne od pracy. Pozwala nam również w szybki sposób obliczyć krótkie terminy. Warto zauważyć, że kalendarz firmowy na biurko to także praktyczna ozdoba naszego miejsca pracy.

Firmowy kalendarz ścienny - trójdzielny i pojedynczy

Jest idealnym rozwiązaniem do pomieszczenia, w którym spotyka się większa liczba pracowników. W sposób przejrzysty, w zależności od modelu, widzimy w nim nawet wszystkie miesiące obecnego roku. Co więcej, można w nim zaznaczać ważne wydarzenia, aby każdy z pracowników miał do nich bezpośredni dostęp.
Kiedy mówimy już o kalendarzach ściennych, warto wspomnieć o kalendarzu firmowym trójdzielnym. Jest to rodzaj kalendarza ściennego, z tym że widoczne są tylko 3 kolejne miesiące roku kalendarzowego. Kalendarz firmowy trójdzielny sprawia, że wszelkiego rodzaju notatki czy zaznaczenia w danym miesiącu są bardziej przejrzyste i czytelne. Ponadto dzięki temu, że aby zobaczyć kolejny miesiąc, musimy usunąć kartkę z poprzednim, uświadamiamy sobie, ile jeszcze zostało miesięcy do końca obecnego roku.

Kalendarze firmowe książka

Jest to rodzaj kalendarza osobistego. Książkowy kalendarz firmowy jest idealnym prezentem dla każdego pracownika na nowy rok. Pozwala on na zapisywanie ważnych dla każdego pracownika wydarzeń. Można również w nim dopisywać wszelakie notatki, ponieważ jest on przeznaczony do prywatnego użytku danej osoby. Kalendarz firmowy w formie książki jest bardzo funkcjonalny, będzie nam towarzyszyć przez cały dzień, ponieważ możemy go wszędzie zabrać. W każdej chwili sprawdzimy dzięki niemu datę i godzinę rozpoczęcia ważnego spotkania lub też zapiszemy jakieś notatki. Dzięki temu, że do każdego dnia w roku pozostawione jest miejsce na zapiski, w łatwy sposób zaplanujemy każdy dzień tygodnia czy też całego miesiąca. 
Kalendarze firmowe to bardzo ważny element każdego przedsiębiorstwa, stanowią one nie tylko narzędzie w znaczny sposób podnoszące komfort pracy, ale również sprawiają, że pracownicy korzystający z kalendarzy firmowych utożsamiają się z nią.